Hakkımda

Hakkımda

Merhaba Ben Çağla Yüksel

1970, İstanbul doğumluyum. Aslen Adanalıyım. 1992 Marmara Üniversitesi, İşletme bölümü mezunuyum. Dayanıklı Tüketim Malları ve Seramik sektöründe yöneticilik yaptım.

Uzun yıllardır bel fıtığı hastalığım ile yaşamayı, zaman zaman artan ağrılarımla baş etmeyi 2006 Şubat ayına kadar bir şekilde öğrenmiş idim. Ancak neredeyse felçli şeklinde yaşamama sebep olan bel ağrılarımdan kurtulamayınca Mayıs 2006’da ameliyat olma kararı ile hastaneye yatışım tüm hayatımı değiştirdi. Yapılan tetkikler neticesinde bel fıtığı yerine kalp ameliyatı olmak zorunda kaldım.

Bu arada, uzun yıllardır tanıdığım bir dostumun ısrarlarını kıramayarak, sonunda kendisinin Dubai’den gelerek bana “bel ağrılarımı geçireceği, tekrar ağrısız yürümemi sağlayacağı” terapiyi yapmasını kabul ettim (eğer kalbimde problem çıkmasaydı maalesef bu teklifi kabul etmemiş olacaktım). İlk 3 günlük terapinin ardından hayatım değişti. Böylece, yirmi yıl boyunca bel fıtığı ile ameliyatsız yaşamaya çalışırken, geçirdiğim kalp ameliyatı sonrası 2006 senesinde Almanya menşeili Method ile tanışmış oldum.

Tekrar yürüyebilmek, kendi kendime yardım edebilmek için başladığım serüvenim; Türkiye’ye Dorn Method’unu getiren, tanıtan ve yayılması için gönül elçiliğine dönüştü.

Yurt içi ve dışında onlarca eğitim aldım. 2008 senesinde Dorn Method International tarafından eğitmenliğim onaylandı ve Dorn Method Türkiye Temsilcisi oldum.

Yurt içi ve dışında eğitimler veren, Dorn Method International tarafından tanınan ilk Türk eğitmenim.

Genel Vücut ve Spor Masajı, Refleksoloji eğitimlerimin yanısıra, İngiltere’den Beslenme Danışmanlığı Eğitimi aldım. TC MEB MEM tarafından Usta Öğreticilik Belgesi ve TC MEB Aydın Üniversitesi SEM tarafından Eğiticinin Eğitimini aldım.